Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/kahroban/public_html/nik-asa.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/kahroban/public_html/nik-asa.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/kahroban/public_html/nik-asa.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
درب اتوماتیک پارکینگ | کار آفرینان نیک آسا درب اتوماتیک پارکینگ | کار آفرینان نیک آسا

درب اتوماتیک پارکینگ

بازدیدها: 104

درب اتوماتیک پارکینگ یک درب بزرگ برای پارکینگ است که یا به صورت دستی و یا توسط یک موتور الکتریکی (یک درب بازکن درب اتوماتیک پارکینگ ) باز می شود. درب های پارکینگ اغلب به اندازه کافی برای رفت و آمد خودرو و سایر وسایل نقلیه بزرگ است. درب های اتوماتیک پارکینگ کوچک ممکن است در یک پانل تکی چرخنده و در زیر سقف پارکینگ ساخته شده باشد. درب های بزرگتر معمولا در چند پانل متصل به همدیگر که به سمت سقف پارکینگ جمع می شوند، ساخته می شوند. ساز و کار این درب های اتوماتیک، فنری و با وزن متعادل برا کاهش وزن درب ساخته می شود تا مفدار نیروی انسانی و موتوری لازم برای باز کردن درب را کاهش دهد. تعداد کمتری از درب های پارکینگ به صورت درب اتوماتیک کشویی و یا درب اتوماتیک لولایی ساخته می شوند. درب های برقی پارکینگ از چوب، فلز، و یا فایبر گلاس ساخته می شوند، و ممکن است عایقی برای حفظ کارایی در دمای بالاتر و پایین تر تعبیه شود. انبارها، پارکینگ های اتوبوس و سایبان های لوکوموتیو قطارها انواع بزرگتری از این درب ها را دارند.

توضیحات

درب اتوماتیک پارکینگ سقفی در گذشته رایج تر بود و به صورت یک پانل یک تکه ساخته می شد. این پنل از هر دو طرف با مکانیسم لولای مکانیکی متوازی الاضلاعی به سمت بالا کشیده می شد. نسخه های جدیدتر درب های سقفی اتوماتیک پارکینگ از چندین پانل متصل به همدیگر ساخته می شود که به دور یک غلطک می پیچند و درب را به سمت بالا هدایت می کنند. وزن درب مممکن است حدود ۱۸۱٫۴ کیلوگرم یا بیشتر باشد که با کمک یک یا دو متعادل کننده چرخشی، این وزن در اطلاف درب اتوماتیک پارکینگ به صورت مساوی پخش می شود. مکانیزم درب های اتوماتیک پارکینگ موتوری است که به کمک یک ریموت کنترل از راه دور، راحتی، ایمنی و امنیت را به ارمغان می آورند.

تاریخچه

تاریخ درب گاراژ می تواند زمانی حدود سال ۴۵۰ پیش از میلاد مسیح، زمانی که ارابه در اتاقکهای دروازه نگهداری میشدند باشد، اما در ایالات متحده این درب ها در حدود قرن ۲۰ رواج پیدا کردند. در اوایل سال ۱۹۰۲ میلادی، تولید کنندگان آمریکایی، از جمله Cornell Iron Works در کاتالوگ های خود یک “درب اتوماتیک مسطح بالارو” را معرفی کردند. یک کاتالوگ به عنوان مدرک از سال ۱۹۰۶ وجود دارد که مدل درب اتوماتیک پارکینگ سقفی را معرفی می کند.

درب اتوماتیک پارکینگ تک پانل

درب های تک پانلی از یک پانل یکپارچه ساخته شده اند. طرز کار این نوع درب اتوماتیک به این صورت است که در حالت بسته، درب اتوماتیک تک پانلی به کمک لولا به سمت بالا کشیده می شود. این لولاها در هر طرف پانل درب قرار دارند و مانند ستون درب را باز نگاه می دارند. نقطه ضعف درب پانل یکپارچه این است که حرکت نوسانی درب تا حد زیادی خارج از گاراژ رخ می دهد. این به این معنی است که وسیله نقلیه باید چند متر دورتر از درب پارکینگ توقف کند تا از برخورد درب پارکینگ با اتومبیل جلوگیری کند.

نوع دیگری از درب اتوماتیک پارکینگ تک ریلی وجود دارد که با مکانیزم خاصی که دارد برای باز و بسته شدن قوس کمتری را طی می کند و این باعث می شود که وسیله نقلیه بتواند در فاصله نزدیکتری نسبت به درب پارکینگ توقف کند تا درب باز یا بسته شود.

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال

درهای سکشنال معمولا از سه تا هشت پانل ساخته می شوند و به سمت بالا و بالای سر حرکت می کنند. درب های سکشنال دقیقا همان مقدار از فضای داخلی پارکینگ را اشغال می کند که درب یکپارچه اشغال می کند. درب های اتوماتیک پارکینگ سکشنال دو مزیت نسبت به درب تک پانلی یکپارچه دارد:

 • درب های سکشنال به هیچ فضایی خارج از پارکینگ برای باز شدن نیاز ندارد. بنابراین یک وسیله نقلیه می تواند قبل از باز کردن درب پارکینگ بسیار نزدیک به پارکینگ پارک کند.
 • هر پانل از یک درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال، اتصال مجزای خود را به چارچوب درب دارد. این امر موجب افزایش قابلیت اطمینان و استحکام در مقایسه با درب یکپارچه که تنها چند اتصال ضعیف برای کل پانل دارد.
  درب های گاراژ می تواند از انواع مختلفی از مواد ساخته شود، اما فولاد، آلومینیوم، چوب، مس، شیشه، و وینیل (پلی اتیلن) محبوب ترین مواد هستند. برخی از تولید کنندگان از ترکیب فوم پلی اورتان در پانل یکپارچه و درب های پارکینگ به عنوان عایق استفاده می کنند.

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال کشویی

 • فضای بسیار زیادی زیر سقف پارکینگ.
 • می توانید از کل سقف پارکینگ استفاده کنید.
 • دسترسی سریع به پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

درب کرکره ای (درب ورقی) معمولا از فولاد راه راه ساخته شده است. آنها از در و پنجره پوششیده شده تشکیل می شوند.مواد دیگر را هم می توان مورد استفاده قرار داد (فایبر گلاس راه راه به عنوان مثال؛ شفاف) که در آن مقاومت به ضربه قوی، چندان اهمیت ندارد. نوع رایج درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ دارای یک فنر داخل کرکره می باشد. فنر تلاش لازم برای باز کردن درب را کاهش می دهد. درب های کرکره ای بزرگتر که در ساختمان های تجاری استفاده می شوند (به جز ایالات متحده آمریکا) بدون فنر هستند و از یک قرقره سیستم زنجیری دستی و یا یک موتور برای بالا و پایین کردن (جمع کردن و باز کردن) درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می کنند. درب های کرکره ای پارکینگ را نمی توان به طور کامل عایق بندی کرد.

در انگلستان (و دیگر بخش های اتحادیه اروپا)، درب های کرکره ای پارکینگ را با استفاده از یک کارتریج و تراش آلومینیوم پر فوم پلی یورتان را عایق بندی حرارتی و صوتی می کنند.

از نظر عایق حرارتی، درب اتوماتیک کرکره ای دارای ارزش عایق ۴٫۹ به ۵٫۲ است. درب پارکینگ ورق فولادی دارای ارزش عایق از ۶٫۱ تا ۶٫۴ است. در محیط هایی که به عایق حرارتی بیشتری نیاز است، به طور معمول درب پارکینگ سکشنال را با استفاده از فوم پر می کنند که ارزش های عایق از ۲٫۷ تا ۱٫۳ را فراهم می کند.

انتخاب درب اتوماتیک پارکینگ

در زمان انتخاب درب اتوماتیک باید به نکات زیر توجه داشت.
۱٫فضایی که درب برای باز و بسته شدن اشغال می کند.
۲٫سقف دار بودن پارکینگ.
۳٫وجود یک قسمت از ساختمان مسکونی درست بالای درب ورودی.
۴٫شیوه ی عبو رو مرور خودرو ها به داخل پارکینگ.
ساختار های درب های پارکینگی:
درب اتوماتیک پارکینگ دولنگه
درب اتوماتیک پارکینگ یک لنگه
درب اتوماتیک پارکینگ ریلی
درب اتوماتیک پارکینگ گاراژی
درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

 • درب اتوماتیک پارکینگ گاراژی

این نوع درب به موازات سقف قرار می گیرد و موتور درب در بالای درب قرار می گیرد و هیچ فضایی را از پارکینگ اشغال نمی کند. تنها محدودیت این نوع درب اتوماتیک پارکینگ این است که حتما پارکینگ باید دارا یسقف باشد.

 • درب اتوماتیک پارکینگی ریلی

در این نوع درب اتوماتیک پارکینگ لنگه درب طولی به اندازه ی دو متر دارد و برای باز و بسته شدن بر روی یک ریل به سمت چپ و یا راست حرکت می کند. استفاده از این نوع درب ها برای زمانی مناسب است که نخواهیم فضایی از پارکینگ را اشغال کند. مزیت این نوع درب ها کم سر و صدا بودن آن هاست اما در کنار درب اتوماتیک باید فضایی حداقل به اندازه ی خود در بموجود باشد تا درب بتواند باز شود.

 • درب اتوماتیک پارکینگ یک لنگه

درب اتوماتیک پارکینگ یک لنگه از یک لنگه تشکیل می شوند و در محل هایی که به فضای اضافه زیادی نیاز است استفاده می شوند. این نوع درب ها هنگام باز شدن حدود ۹۰ درجه می چرخند و فضای مناسبی را برای عبور خودرو فراهم می کند. این نوع درب ها قابلیت نصب در ساختمان هایی که پارکینگشان سقف دار است و یا حیاط دار هستند را دارد. اما باید توجه داشت که این نوع درب ها به علک طول زیادشان در هنگام بسته شدن سر و صدای زیادی ایجاد می کنند.
برای باز شدن این نوع درب ها نیاز به بازو های الکترومکانیکی یا هیدرولیکی است تا بتوانند وزن درب را تحمل کنند و با جک های بلند آن را باز و بسته کنند. مهم ترین موردد ضعق این نوع درب ها این است که در صورت عدم وجود قفل های الکترو مغناطیسی با ایجاد فشار مخالف , امکان دارد درب به راحتی باز شود.

 • درب اتوماتیک پارکینگ دو لنگه

در این نوع درب ها دولنگه از درب در کنار هم قرار می گیرند و با زباز شدن دو لنگه درب محیط بسیار مناسبی برای عبور و مرور خودرو هارا فراهم میکند. طبق آنالیز ها آمار ها نشان می دهند که بیشترین نوع درب های نصرف یدر ایران از این نوع درب اتوماتیک پارکینگ هستند. مزیت این نوع درب های اتوماتیک این است که قابلیت نصب و استفاده در انواع زیادی از پارکینگ ها و حیاط هارا دارند. میزان فضا یاشغالی برا یباز و بسته شدن توسط این درب نسبی به سایر انواع درب ها کمی زیاد است و نیاز به شعاعی به اندازه لنگه درب برای با زو بسته شدن دارند ول یبه دلیل دو تکه بودن , در ها کوچکتر هستند و صدای کمتری را در هنگام بسته شدن دارند.

مواد استفاده شده در درب اتوماتیک پارکینگ

 • درب های اتوماتیک پارکینگ آلومینیومی کم هزینه، سبک، ضد زنگ هستند و به تعمیر و نگهداری کمی احتیاج دارند. آنها در برابر مقاوم نیستند زیرا آلومینیوم قوی نیست و در صرفه جویی در مصرف انرژی اصلا به صرفه نیست زیرا آلومینیوم یک ماده بسیار رسانا است.
 • درب های اتوماتیک پارکینگ پشم شیشه ای و وینیلی، واحدهای کامپوزیتی هستند که از ترکیب هسته فولاد در پشت لایه ای از پشم شیشه یا وینیل تشکیل شده اند. آنها همچنین عایقی بر پایه پلی یورتان و یا نوع دیگری از عایق فوم دارند. این درب ها حرفه ای تر هستند و می توانند جایگزینی برای درب های پارکینگ فولادی و یک نمونه مشابه عالی برای درب های چوبی (که به درب اتوماتیک پشم شیشه معروف است)، اما آنها ممکن است گران تر از درب های فولادی باشند.
 • درب های فلزی متداول تر شده اند و در اندازه و سبک ها، قدرت و امنیت، هزینه و درجه امنیت مختلفی در دسترس هستند و همچنین ممکن است ارزش عایق اختیاری داشته باشند. با استفاده از دو یا سه لایه فولاد گالوانیزه با تعداد کمی پنل فولادی (۲۳-۲۴) می توانید قدرت فوق العادهای را از این درب ها تقاضا کنید.
 • درب اتوماتیک پارکینگی چوبی زیبایی خاصی را ارائه می دهند اما آن ها بع تعمیر و نگهداری زیادی نیاز دارند و معمولا گران هستند.درب های پارکینگ چوبی ارزان قیمت، ممکن است به راحتی پیچ و تاب بخورند و شکسته شوند.

ساخت درب اتوماتیک پارکینگ با مهر فولاد

یکی از مواد رایج برای تولید درب اتوماتیک پارکینگ، ورقی از فولاد است که شبیه درب اتوماتیک پارکینگی چوبی برجسته به نظر می رسد. درب های از جنس استیل یا همان فولاد، در مدل های عایق بندی نشده، عایق بندی شده و با دولایه پوششی از فولاد در دسترس هستند. از سال ۲۰۰۲  مد شده است که درب اتوماتیک پارکینگ را شبیه به درب ورودی خانه طراحی می کنند و بسیاری از تولید کنندگان، پوشش این درب های فولادی را با استفاده از کامپوزیت، صفحه های وینیل شبیه چوب می کنند. یک جایگزین مقرون به صرفه تر برای درب پارکینگ، نوع ساخته شده با مهر فولاد است.

عایق

عایق بندی درب اتوماتیک پارکینگ در مواردی که عایق بندی و بهره وری انرژی برای جلوگیری از ورود حرارت زیاد و مشکلات انجماد درب اتماتیک و همچنین برای راحتی و صرفه جویی انرژی بسیار مهم است.

برخی از تولید کنندگان ارزش عایق بسیار بالایی را برای بعضی از درب های اتوماتیک پارکینگ خود (R-15 تا R-17) تبلیغ می کنند، اما این مقدار تنها برخی از بخش های مرکزی درب درست می باشد. مقادیر واقعی R برای کل درب معمولا ۱/۲ یا ۱/۳ مقدار تبلیغ شده تولید کننده است.

تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری از درب پارکینگ در دفترچه راهنما کارخانه سازنده توضیح داده شده است و شامل تست های دوره ای برای عملکرد صحیح، بررسی چشمی از قطعات، و روغن کاری قطعات می شود.

ایمنی

درب های اتوماتیک پارکینگ به دلایل مختلف باعث آسیب و صدمه به اموال می شود (از جمله خسارت های شدید به خود درب اتوماتیک پارکینگ). شایع ترین خسارتی که درب های اتوماتیک ایجاد می کنند، به دلایل زیر است:

 • سقوط درب
 • خارج شدن پیچ ها
 • تنظیمات نادرست موتور درب بازکن درب اتوماتیک
 • تنظیم نادرست سنسور های درب
 • تعمیر سر خود درب توسط افراد ناشی و با استفاده از ابزارهای نامناسب،
 • باز شدن بی دلیل فنر کرکره ( در درب های پارکینگ کرکره ای)

درب پارکینگ با فنر شکسته، و یا فنر بیش از حد قوی یا ضعیف است، می تواند منجر به سقوط درب اتوماتیک پارکینگ شود. از آنجا که جرم موثر درب در وضعیت باز شدن یا بسته شدن درب اتوماتیک تغییر می کند، این امر باعث می شود که اگر فنر نامناسب باشد، درب فورا سقوط کند. افتادن ناگهانی درب های اتوماتیک پارکینگ می تواند منجر به آسیب های جدی و حتی مرگ شود.

سکشن ها و کرکره ها در درب های پارکینگ عامل وقوع خطرات بزرگی هستند. به همین دلیل کودکان نباید نزدیک درب های پارکینگ در حال باز شدن باشند. در درب های پارکینگ دستی، دستگیره ها باید به صورت عمودی نصب شوند تا در جهت حرکت عمودی دست ها جابجا شوند.

درب بازکن های مکانیکی درب های اتوماتیک پارکینگ می توانند درب را یا بکشند و یا به سمت جلو فشار دهند که نیروی این برخورد برای مجروح کردن و کشتن افراد و حیوانات خانگی کافی است. همه درب بازکن های جدید، تنظیماتی در سیستم خود دارند که اگر هنگام باز یا بسته شدن با مقاوت زیادی مواجه شوند، درب را به صورت معکوس حرکت می دهند. همه درب های اتوماتیک پارکینگی که از سال ۱۹۹۲ به بعد در آمریکا به فروش می رسند، باید سنسور های ایمنی (سنسورهایی که اگر جلوی درب مسدود باشد، از بسته شدن درب جلوگیری می کنند) داشته باشند. تنظیمات سیستم ایمینی باید به گونه ای باشد که اگر درب با مقاومتی حدود ۹٫۰۷ کیلوگرم مواجه شد، درب یا باید به صورت معکوس حرکت کند یا در همان حالت متوقف شود. چشم های ایمنی باید حداکثر ۶ اینچ بالاتر از سطح زمین نصب شوند.با عملکرن به این توصیه ها می توان از بسیاری از جراحات درب اتوماتیک پارکینگ ، و تقریبا تمام درب های پارکینگ پیشگیری نمود.

قطعات خاص درب اتوماتیک پارکینگ، به ویژه فنر های کرکره، کابل ها، براکت پایین، و صفحات کرکره تحت فشار شدید هستند. اگر این قطعات تحت فشار حذف شوند، صدمات شدیدی می تواند رخ دهد.

شرکت نیک آسا در پویش نصب کننده درب اتوماتیک پارکینگ برای شما متقاضیان عزیز همراه با گروهی حرفه ای برای نصب انواع درب اتوماتیک در خدمت شماست.